fbpx

Stengt i 14 dager

Radio Rjukan26. januar 20251min
download (6)

Tinn kommune melder at Smedshusvegen på Miland nå er stengt mellom Seljevegen og Furuvegen på Miland av sikkerhetsmessige hensyn.

Smedshusveien er hovedveien som går fra den gamle riksveien, som nå heter Gamle Milandvei, og helt opp til tidligere Haugen gartneri. Veien er matevei til hele østre del av byggefeltet på Miland.

Det er VA-arbeider som forgår og sikkerhet som følge av dette, som er årsaken til at er Smedshusvegen mellom Seljevegen og Furuvegen helt stengt.

Istedet har man åpnet stengselet som går gjennom Furuveien for de som skal opp til øvre deler av veien.

Dette vil i første omgang vare frem til 11. februar, opplyses det fra Tinn kommune.

Radio Rjukan

Radio Rjukan er lokalradioen for Tinn og Hjartdal kommuner, og har siden 1. september 1987 gitt deg lokale nyheter og lokale innslag fra Rjukan, Tinn og omegn.

Ansvarlig redaktør: Ole Jon Tveito

Radio Rjukan etterlever pressens etiske regler administrert av NPF.
Pressens Faglige Utvalg (PFU) –
Vær Varsomplakaten (VVP).

Radio Rjukan

NO 984 755 961 MVA

Såheimsvegen 30, 3660 Rjukan

Postboks 4, 3661 Rjukan

post@radiorjukan.no

35 08 24 20

Bingotelefon: 35 08 24 24

Redaktør: 93 00 40 93

Radio Rjukan sender på FM.

FM 93,8 – 104,1 – 105,0 – 106,5 – 107,0

Facebook


Copyright © Radio Rjukan AS



Alt materiale er kopirettslig beskyttet og ikke tillatt kopiert uten avtale.



Utviklet av Fairmedia