fbpx

Gaupejakta over i Tinns område

Radio Rjukan3. februar 20191min
gaupe_79a7

Søndag ble gaupe nummer fire så langt i jakta, som startet 1. februar, skutt. Det var en 15,3 kilo tung hunngaupe som ble felt i Tørdal i Drangedal, som tilhører jaktområde 3. Dette er den første i dette jaktområde som må bøte med livet under årets jakt.

Totalt er kvoten på sju dyr inkludert to hunndyr.Jaktområde 3 omfatter Sør- og Vest-Telemark og Aust- Agder med unntak av Bygland, Evje og Hornes, Iveland, Birkenes og Lillesand kommuner.

Jakta i vårt område, som omfatter østre og nordre deler av fylket i tillegg til Vestfold og Søndre Buskerud ble avblåst fredag. En hunngaupe ble skutt i Tinn.

Radio Rjukan er lokalradioen for Tinn og Hjartdal kommuner, og har siden 1. september 1987 gitt deg lokale nyheter og lokale innslag fra Rjukan, Tinn og omegn.

Ansvarlig redaktør: Ole Jon Tveito

Radio Rjukan etterlever pressens etiske regler administrert av NPF.
Pressens Faglige Utvalg (PFU) –
Vær Varsomplakaten (VVP).

Radio Rjukan

NO 984 755 961 MVA

Såheimsvegen 30, 3660 Rjukan

Postboks 4, 3661 Rjukan

post@radiorjukan.no

35 08 24 20

Bingotelefon: 35 08 24 24

Redaktør: 93 00 40 93

Radio Rjukan sender på FM.

FM 93,8 – 104,1 – 105,0 – 106,5 – 107,0

Facebook


Copyright © Radio Rjukan AS



Alt materiale er kopirettslig beskyttet og ikke tillatt kopiert uten avtale.



Utviklet av Fairmedia