
Tirsdag var det offisiell overrekkelse av en stor 60 tommers TV til stua på Dagavdelingen på Tinn helsetun. I samarbeid med de ansatte har man valgt ut en stor TV som står på et stativ på hjul så den kan vise ting i flere rom. Det var full stue da TV’en ble overrakt av klubbpresident i Rjukan Lions Club Thor Einar Holmgard.
– Den er nesten for stor, sier en, og noen ler, mens andre er uenig.
Sofaen og alle stolene på Dagavdelingen er fulle. Det har nok gått et lite rykte om hva som skulle skje. og populært!? Det er det!
– Det kom en mail med en søknad, og den søknaden var så godt skrevet at det var enkelt når vi skulle behandle den. Og det var at de trengte en TV på dagavdelingen. Der var veldig godt beskrevet hva dere hadde tenkt å bruke den til.
– Og så klarte dere til å gjøre den billigere enn det dere søkte om. Så det var jo veldig bra. Eldre er et av våre hovedsatsningsområder. Altså vi har flere satsningsområder, men eldre er et av de. Jeg håper at dere får til å gjøre det dere ønsker å gjøre med den TVen, sier Holmgard og benytter muligheten til å si litt om hva Lions er.